نام زیرپورتال : قم

1396/9/28 سه‌شنبه

با حضور معاون محترم توسعه مدیریت و منابع وزارت دارایی

هشتمین جلسه شورای هماهنگی مدیران استان قم برگزار شد

عادل علیپور نماینده وزیر ومدیر کل امور اقتصادی ودارایی استان قم بین مدیران مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان قم تعاملات خوبی برقرار است.

عادل علیپور نماینده وزیر ومدیر کل امور اقتصادی ودارایی استان قم ضمن قدردانی ازحضور مسئولان محترم وزارت متبوع در استان قم با بیان اینکه؛ بین مدیران مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در استان تعاملات خوبی برقرار است. اظهارداشت: اداره مالیاتی توانسته در استان به خوبی مشکلات مربوط به مؤدیان را با تدبیر مدیریت نماید و رضایت استان را فراهم نموده و در درآمدهای مالیاتی بیش از سقف تعیین شده وصولی داشتیم، بین بانکهای استان نیز، هماهنگی خوبی ایجاد شده و در خصوص عملکرد بورس تاکنون شکایت و اعتراضی به دست مانرسیده است. و گمرک استان قم نیز با وجود بندر خشک سلفچگان، بیشترین واردات و صادرات خودرو را داشته و رتبه اول کشور را دارمی باشد. در زمینه اموال تملیکی نیز با وجود راه‌اندازی جدید این اداره در استان قم و نبود زیرساخت‌ها وامکانات اداری، جهش خوبی صورت گرفته و استان توانست در زلزله کرمانشاه نیز در کمتر از 48 ساعت، کمک‌های خوبی را ارسال نماید. شرکت‌های بیمه استان نیز با تشکیل شورای هماهنگی بیمه توانسته به نتایج خوبی بدست آورند.
علیپور با اشاره به اینکه استان قم به جهت ویژگی‌های منحصر به فرد در شرایط خاصی استان شد. گفت :این استان جزء 12 کلان شهر اول کشور است ولی به لحاظ اینکه دارای شهرستان نیست، برای موارد مختلف با استان‌های درجه 3 مقایسه می‌شود.  به تبع این قیاس، استان با مشکلاتی مواجه بوده است. درخواست می‌شود مقامات وزارتخانه، ضمن تجدید نظر به این موضوع، نسبت به استان قم، توجه ویژه داشته باشند.
مدیر کل امور اقتصادی ودارایی استان قم در ارتباط با اسناد خزانه اظهار داشت : از 2500 میلیاردی که دولت برای بدهی شهرداری‌های کل استان‌ها در نظر گرفته بود، با پیگیری‌های واحد تمرکز و تلفیق اداره کل و همکاری ذیحسابان، استان قم توانست 700 میلیارد جذب نماید و بالاترین رقم در میان همه‌ استانها را داشت. در همین زمینه این اداره کل، پیشنهاد ایجاد اداره مستقلی جهت پیگیری امور بدهی‌ها و اسناد خزانه در واحدهای استانی به وزارت متبوع داده شد. ولی این پیشنهاد در برخی از استان‌ها اجرایی گردید ولی در استان قم که پیشنهاددهنده نیز بود، به جهت اینکه از استانهای درجه 3 تلقی می‌شود، مورد موافقت قرار نگرفت. 
 
در ادامه جلسه مهدی قدمی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی با تأکید بر هماهنگی منسجم‌تر میان خانواده وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان تیم کاری این مجموعه در استان،  تشکیل جلسات شورای هماهنگی مدیران استان را با اهمیت قلمداد نموده و عمده هدف خود از سفرهای استانی را ، آشنایی با مدیران محترم و  شرکت در جلسات شورا، عنوان نمود.
وی در ادامه افزود: شرایط هماهنگی میان مدیران استان، شرایط مطلوبی است و توفیقات خوبی حاصل شده است. در زمینه مشکلات طرح شده نیز پیگیری لازم خواهد شد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی بخشی از مشکلات همانند موارد مرتبط با ساختار، نیروی انسانی و ... در استانهای مختلف و دستگاه های زیرمجموعه وزارت اقتصاد مشترک دانست وقول داد این موارد تا جایی که در اختیارات این وزارتخانه باشد به صورت جدی پیگیری و منعکس شود .
قدمی در ادامه با تاکید بر تفویض اختیار حداکثری به استانها، این امر را موجب رشد و پیشبرد هر چه بهتر اهداف و سیاست‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی عنوان نمود.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت امور اقتصادی و دارایی در خاتمه با اشاره به انسجام و همکاری خوب و موثر واحدهای تابعه وزارت متبوع در استان قم خواستار تقویت این همکاری ها در کلیه استانهای کشور شد.
 
 
 
 
 
 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت امور اقتصادی و دارایی می باشد
^