چهارشنبه, 20 فروردين 1399
  • ساعت : ۱۰:۳۵:۴۷
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۱/۱۲ 
  • کد خبر : ۱۹۰۱۹۵
دهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران دستگاه های زیر مجموعه وزارت امور اقتصادی و دارایی استان قم
دهمین جلسه شورای هماهنگی مدیران، با حضور مدیران عضو شورا، نمایندگان دانشگاه علوم پزشکی و نماینده بورس کالا در سالن جلسات اداره کل امور مالیاتی استان قم برگزار شد.

در ابتدا اين جلسه عادل علی­پور مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان قم، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، و خیر مقدم و تبریک به علیزاده مدیرکل جدید مالیاتی استان اظهار داشت: هدف از برگزاری مستمر جلسات شورای مدیران استان همفکری و تعامل مدیران عضو در راستای حل مسائل، مشکلات و دغدغه­های اداری جهت تسهیل در رفع موانع تولید می باشد. 
علیزاده مدیرکل امور مالیاتی گفت: امیدوارم حضور اینجانب در استان قم همراه با تعامل سازنده و ثمره آن خدمت به مردم باشد و تعامل و هم­افزایی اداره کل امور مالیاتی در راستای تحقق اهداف اقتصادی استان و کشور بیش از پیش ادامه یابد. همچنین ایشان به بیان پیشنهادها و نکاتی درخصوص بهبود محیط کسب و کار در حوزه مالیاتی پرداختند. 
دراین جلسه بعد از بیان مسائل مربوط به اموال تملیکی و دانشگاه علوم پزشکی استان، میرزاپور مدیر توسعه بورس کالای ایران به ارائه مطالب و نکاتی درخصوص گواهی سپرده کالایی پرداختند. ایشان ابزار گواهی سپرده کالایی را ابزاری نوین قلمداد کردند که هم ابزار معاملاتی است و هم اینکه می­تواند به عنوان ابزار مالی مورد استفاده قرار گیرد. ابزار فوق که هم اکنون شامل 4 کالا (سکه، پسته، زعفران و زیره) می­باشد می تواند به عنوان ابزار تامین مالی جهت وثیقه تسهیلات گیرندگان نیز مورد استفاده باشند. همچنین استان قم می­تواند کالاهایی را که دارای مزیت نسبی بوده و واجد شرایط مورد نظر بورس کالای ایران باشد را معرفی نماید تا پس از بررسی و تایید نهایی به عنوان کالای جدید در این حوزه مورد استفاده قرار گیرد. 
و در پایان جلسه اداره کل گمرک و امور مالیاتی به بیان اقدامات انجام شده در خصوص بهبود و تسهیل محیط کسب و کار در استان پرداختند. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0