چهارشنبه, 20 فروردين 1399
  • ساعت : ۱۰:۱۴:۵۵
  • تاريخ :
     ۱۳۹۸/۱۲/۰۱ 
  • کد خبر : ۱۹۰۶۱۶
اردوی زیارتی – بصیرتی بانوان دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به قم
اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان قم، میزبان اردوی زیارتی- بصیرتی بانوان بسیجی دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به قم بود.

به گزارش روایط عمومی امور اقتصادی و دارایی استان قم، 30بهمن ماه جمعی از بانوان بسیجی دستگاههای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور شرکت در اردوی زیارتی – بصیرتی، عازم قم شدند.

 یکی از برنامه های این اردو، برگزاری نشست «مهارت های والدین  برای دعوت فرزندان به نماز» بود که در سالن جلسات امور اقتصادی و دارایی استان قم، با سخنرانی محمد علی جابری نویسنده کتاب های بصیرت افزایی درباره نماز برگزار شد.

سخنران این نشست در ابتدای  جلسه گفت:مهم‌ترین اقدام در تربیت فرزندان، آشناسازی آنان با نماز و در گام بعد نهادینه‌‌ سازی آن است.

وی افزود: به شهادت قرآن، روایات، تجربه و آمار، دعوت فرزندان به نماز آنان را در برابر آسیب‌های اجتماعی بیمه می‌کند؛ اما مهم‌تر از دعوت به نماز، چگونگی دعوت به آن است.

 این نویسنده افزود: بسیاری از دورشدگان از نماز، بارها و بارها در خانه یا مدرسه به نماز دعوت شده‌اند؛ پس مشکل بیشتر از اینکه ناشی از دعوت نشدن باشد، ریشه در دعوت‌های ناصحیح و نابجا دارد.

محمد علی جابری درباره راهکارهای دعوت به نماز،  نکته ها ومطالب کاربردی را بیان نمود.

در پایان این نشست کتاب «مهارت دعوت فرزندان به نماز» و کتاب «نماز و زندگی » نوشته محمد علی جابری  از سوی شورای اقامه نماز امور اقتصادی و دارایی استان قم، در اختیار بانوان  شرکت کننده در این نشست قرا گرفت.

 

زیارت حرم مطهر کریمه اهل بیت علیهم السلام و مسجد مقدس جمکران از دیگر برنامه های این اردوی یک روزه بود.    

امتیاز :  ۵.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    5.6.3.0
    V5.6.3.0